آدرس:کاشان-بلوار قطب راوندی-بیمارستان فوق تخصصی آیت ا... یثربی

Single News

کسب مجوز راه اندازی نخستین واحد توسعه تحقیقات بالینی در کاشان

کسب مجوز راه اندازی نخستین واحد توسعه تحقیقات بالینی در بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: این دانشگاه موفق به کسب دو مجوز راه اندازی واحد حمایت از تحقیقات بالینی در سه بیمارستان این شهرستان شد. به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،دکتر غلامعلی حمیدی ،  امروز به مناسبت هفته پژوهش (21 تا 27 آذرماه ) در نشست خبری با اهالی رسانه گفت: یکی مجوز راه اندازی اولین واحد تحقیقات بالینی خصوصی در بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی کاشان و دومین مجوز راه اندازی واحد حمایت از تحقیقات بالینی دانشگاه به صورت مشترک مابین بیمارستان کارگرنژاد و متینی کاشان است.

وی،با اشاره به تعداد 165 طرح تحقیقاتی در سال 95 افزود: تاکنون 181 طرح های تحقیقاتی نیز در سال 96 به تصویب رسیده که تعدادی از طرح های تحقیقاتی نیز منجر به تولید محصول فناورانه شده است.

به گفته وی، اعتبارات با بودجه اختصاص یافته به طرح های تحقیقاتی از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر نهصدوسی میلیارد ریال بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان،تصریح کرد:اعتبار ملی پژوهشی دانشگاه نیز بر حسب ارائه طرح های ملی پژوهشی، راه اندازی آزمایشگاه و تجهیزات آن نیز 20 میلیارد ریال بوده است.

حمیدی، در ادامه رونمایی از نظام نوین اطلاعات پژوهشی پزشکی ایران (نوپا) با 12 سامانه را از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر این معاونت دانست و گفت:نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران» (نوپا)» با هدف بهره‌برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق و کارآمد از پژوهش‌های نظام سلامت کشور، توسعه کمی و کیفی پژوهش‌های نظام سلامت، صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها در پژوهش‌های نظام سلامت، افزایش مشاهده‌پذیری و دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی و ننایج پژوهش‌ها، پایش، رصد، توزیع و ترویج دانش تولید شده از پژوهش‌های پزشکی طراحی شده است.

Leave a comment